Yazarımızın bu yazısına yorum yazmak için tıklayınız.
"Yazar Köşesi" sayfasıyla ilgili bilgi edinmek için tıklayınız.

Yorum yazma penceresi

Pencereyi kapatmak için tıklayın
Yorumunuz Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...
Konu Başlığı Giriniz.
Lütfen En Az 5 Karakter Konu Başlığını Giriniz
: *
Ad Soyad Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter Ad Soyad Giriniz
: *
Mail Adresinizi Giriniz.
Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:    
Yorumunuzu Yazınız Max 1500 karakter. Kopyala yapıştır yaparsanız yazınız kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.

Yazar Köşesi Bilgilendirme Penceresi

Pencereyi kapatmak için tıklayın
  • Yorum yazmanız için herhangi bir üyelik istenmemektedir.
  • Yorumlarınızda hakaret içeren cümleler barındırmamaya özen gösteriniz
  • Bu bölümde yazacağınız yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra sitemizde yayınlanacaktır.
Özkan Öpöz
ozkanopoz@haymana.com
Çağ Termal, Doktorun Yeri ve Haymana
Yazarın sitemizde "16" adet yazısı bulunmaktadır.   Eklenme Tarihi: 21/10/2009   16356 kez okundu.

Hafta sonu yine Haymana'ya gittim. Giderken Haymana yolunun eski durumunu hatırladım. Bu yolda Haymana ya gidene kadar, belediyenin otobüsünü görürdüm, birde tek tük arabalar? 

Dönüşüm, Pazar geceydi ve yolda sayısını veremiyeceğim kadar çok araba vardı..
 
Sizce neden? 
 
Daha 3-5 yıl öncesinde Haymana göç veren bir kasabaydı. Bunu nerden biliyorsun diyeceksiniz. İlçe Halk Eğitim Müdürü, Telekom Müdürü ile  bir konuşmamızda onlar bahsetmişti. Kapatılan ev telefonu sayısı çok fazlaydı. Ayrıca şunu biliyorum ki Haymana'ya Öğretmen olarak atananlar Haymana da kalmıyorlar sabah gidip akşam Ankara'ya dönüyorlardı.. 
 
Haymana bu kadar dibe vurmuşken, o saymakla bitiremediğimiz iş adamlarımız neredelerdi. Antalya'da Alanya'da güzel güzel oteller yapan, fabrikaları, paraları olan iş adamları neredelerdi???
 
İşte böyle dönemde Haymana'ya gelip yatırım yapan Sayın Teoman AKYAR ve Doktor'u  alkışlıyorum. Bu adamlar geldi yatırımını yaptı. Ankara'dan insanları otobüslerle taşıdı. Kendi kazançlarının yanında Haymana'ya çok şey kazandırdılar. 
 
İnsanları Haymana için taşıdılar. Teoman AKYAR  devre mülkten kazandığını yine Haymana ya yatırdı. 1. etabı bitirdikten sonra  paraları cebine koyup gidebilirdi. Ama o  2. etabı, 3. etabı, 4. etabı ve şu anda temelini attığı 5 yıldızlı oteli Haymana ya yaptı, yapıyor?.
 
Ankara'dan arkadaşlarımızla gelebileceğimiz, böyle tesislerimiz yoktu.. 
 
Sağda solda duyuyorum, Haymana ya hiçbir faydası yokmuş!!! Bunu söyleyen ya cahil yada yapılanları görmek istemiyor. Devremülkcüler  Esnaftan alış veriş yapmıyorlarmış.Devremülkler de yemek çıkmıyor yani ücrete tabi , bunun için genelde insanlar kendi yemeğini kendi yapıyor. Ben kaldığım 15 gün  süre içinde bakkaldan alış veriş yaptım. Kasaba gittim, pazara çıktım, lokantada yemek yedim, parkta çay içtim. 
 
Bu esnaftan alış veriştir.Siz tesislerinizi güzelleştirin. Hediyelik satan yerlerinizi arttırın inanın alış verişlerde artacaktır.İnsanlar kaplıcaya girmedikleri zaman yapacak birşeyler arıyorlar.
 
Hafta sonu tüm yapılan tesisleri gezdim. Hepsi doluydu. İnsanlar otellerde karınca gibiydi. Haymana'nın adını kötü olaylarla duyanlar artık termal tesislerimize gelmeye başladı..
 
Bu çok önemli? İnsanlar Haymana'ya gelmeye başladı.
 
Doktor'un Yeri;adam kazanmış;kazandığını kendi memleketi Mersine değil,senin memleketine yatırmış.Kart-Vizit inin üstüne Haymana Termal yazmış adam daha ne yapsın.Bu demektir ki tüm hastalarını Haymana'ya davet ediyor.
 
Aynı su ve imkanlar önceden de vardı.Benim iş adamlarım keşke sizde biraz yatırım yapsaydınız... 
 
Hiç kimseye köstek olmayalım bu insanlar HAYMANA için çalışıyor.Bunu görelim..
 
Teşekkürler Teoman AKYAR ...
Teşekkürler Doktorum....

Bu yazıya toplam 13 yorum yapıldı.
alkıslıyoruz 11:25:21
25/05/2015
melih guclu
kose yazınızı okurken ,aklımızdan bırcok sey gectı yazınızla ılgılı yazılarınızı yazarken bırılerını overken hıc bır arastırma yaptınızmı sahada yuzlerce magdur olmus ınsan haklarını hala alamamıs hayme ana 4 etap termal ınden bahsedıyorum dıgerlerını konusmaya gerek dahı yok boylemı haymana gelısıcek
komık dogrusu acıkcası ,bu kısılerlemi .Bu magdurlardan bırıde benım opoz beyfendı
teoman AKYAR Beye bizde isterdik sizi nasıl memnun etti ise bizide memnun etmesini
ama maalesef bızlere bu magdurıyet yasatan lardan ,bu dunyada ve ahırette davacıyız
onları alkıslayanlardanda
dünya termal 15:27:45
02/04/2014
hasan
Haymanada birde dünya termal vardı o ne alemde kaç senede bir tek temeli atmaya başlamıştı acaba temel işi bu sene bitecekmi, çünkü hiç haber geçmiyor haymana gazetelerinde dünya termal ile ilgili.
ÇAО TERMAL MADURU 20:21:55
10/02/2014
YUSUF
2009 yılında çağ termalden devremülk satın aldım 8 bin tl verdim sözleşmede 31-12-2011 teslim edilecek 4. etap devremülk 01.02.2012 tarihinde gittigimde inşaat yarıya bile gelmemiş halde duruyordu yetkililere ulaşmaya çalıştım o ona o başka birine yönlendiriyordu ve tavırları son derece kabaydı sonuçta kesinlikle bir muhatap bulamadım diğer etaplardaki yetkililer onlarla ilgisi olmadıgını beyan ettiler şimdi mahkemeye verdim ama mahkeme de onlardan yani hakim beni mahkemeye vermemen için iknaetmeye çaliştı fakat ben yinede mahkemeye verdim mahkemeye ilkine katıldım ikincine gün verdiler ve rahatsızlığım nedeni ile katılamadım ve hemen davayı hakim düşürdü bende ikinci kez dava açtım bakalım ne olacak ama pek umutlu değilim keza çağ termalin sahibi işi baştan bağlamiş .Mahkemeleri bile kendine taraf karar vermeriri konusunda bağlamış
çok iyi adam 12:02:29
03/01/2014
salim beydağ
Teoman efendi de biraz utanma olsa, devre mülk sattığı insanlara insanca davranır. parayı ödemişsiniz ancak konuşacak muhatap bulamıyorsunuz. Parayı ödediğimiz Meşrutiyet Caddesindeki büroyu değiştirmişler. Bir aşağı katı almışlar ve orayı gizliyorlar.(Noterin olduğu bina)tabela da asmamışlar. Orayı da ben tesadüfen apartmandaki birisinden öğrendim. Herşeyleri yalan ve hile yazıklar olsun.
ÇAО TERMAL 09:35:34
23/12/2013
GÜLAY IŞILDAK
2008 yılında çağ termalden devremülk satın aldım 18 bin tl verdim sözleşmede 2012 haziranında teslim edilecek 4. etap devremülk 18.12.2013 tarihinde gittigimde inşaat yarıya bile gelmemiş halde duruyordu yetkililere ulaşmaya çalıştım o ona o başka birine yönlendiriyordu ve tavırları son derece kabaydı sonuçta kesinlikle bir muhatap bulamadım diğer etaplardaki yetkililer onlarla ilgisi olmadıgını beyan ettiler şimdi mahkemeye vermeye hazırlanıyorum ve tüketici haklarınada müracat edecegim burada bu tesisin sahibinin övülmesi bu kadar olayı yaşayan bana garip geldi
çağ termal paramı iade etmiyor 01:49:04
30/08/2012
süleyman aslan

çağ termalden almayı düşündüğm termal tesis hakkında bilgi almak için aradığımda hemen hesabımdan 4900 tl çekilmiş olduğunu gördüm paramın iadesi için aradığımda beni oyaladılar artık telefonlarıma cevap vermiyorlar 2 ay oldu almadığım devre mülk için her ay 408 tl kredi kartımdan kesiliyor yetkili bayan figen hanım cevap vermiyor çaresiz kaldım teoman beyin telefonunu bilen varsa bu numarayı arasın 05055835841

sigortasız calıstırıyolar 15:06:43
09/07/2012
gül soydan

ben burda işe gırdım 4.gun cıktım burda bayanları coff adı altında telefonda calıstırıp ne sıgorta yapıyolar nede maaslarını öduyolar sahtekarlıkları burdan baslıo sattıkları devremulklerde asla tanıttıkları gıbıı degıl herseyı yalannn dolan teoman beyın belkı bıcok seyden haberı yok amaa yanında calıstırdıgı mudurlerı actıkları ofıslerınde böle işci calıstırıyorlar

ÇAĞ TERMAL 13:06:09
02/01/2012
by.yorgun

bir gün bir telefon geldi çağ hayme kaplıcada devre mülk tanıtımı ve 1 gece ücretsiz konaklama diye gittik saat 15:00 civarlarında odamıza yerlestik 2 bucuk saat kadar kaplıca havuzundaydık rehber geldi ve 18:30 da yemek ve 19:30 da tanıtım yapılcağını acıkladı her şey gayet güzeldi ve tanıtım başladı bize 4 cü etaptan bahsedildi 2 kattan 1+1 yer ücreti sordum 22 000 tl den 14 000 tl ye düştü almadığımızı anlayınca 7000 tl ye taksitle önerdi almayacağımızı beyan ettim tavırları o kadar değiştiki o anı yaşamaınz lazım yani saat 19: 30 a kadar ilgi süperdi ama tantım 22:45 e kadar sürdü aşırı bir stres yaşattılar sanki zorla alacakmışız gibi suratlarındaki ifadeler sanki tehdit vari artık son noktayı koydum ve kalktım ve gittim sabah ki ifadeleri hiç yüz bile vermiyorlar sizin servisiniz bu değil o diyorlar ona gidiyorsun bu değil diyolar diğeri diyorlar yani ankaraya kendimizi zor attık çağ işletme grubuna yakışmıyor böyle şeyler lütfen pazarlama elamanlarına dikkat etsinler bir hafta bedava deseler birdaha asla gitmem

HERKES HAKLI 07:55:58
10/09/2011
yaşar yazıcı

değerli arkadaşlar be çok kişiye tavsiyue ettim ve haymanada devre mülk aldırdım.Biz inanmıştık alacak satacak veya kiraya verceğiz devreyi teslim aldıktansonra gördükki ne satabiliyoruz nede kiraya verebiliyoruz. Yaptığımız tek şey teoman akyarı trilyoner yapmışız olsun bu dünya kimseye kalmaz bizde hakkımızı ote dünyada alırız.

haymananın yeni yüzü 09:41:07
19/03/2010
Mustafa SAKAOĞLU

Sevgili haymanalı hemşerilerim ben ankarada oturuyorum.4.etap dan bir devremülk aldım.ben yaklaşık 10 yıldır haymana kaplıcalarına gelirim termal otelde kalırdım.ama vasat bir tatil geçirirdim.gerçekten kaplıca suyu bir harika benim sağlığımada iyi geliyor inanın koltuk değneyle gelmiştim ve koltuk değneni attım şimdi çok iyiyim ve haymananın şifalı suyundan şifa aldım.Son yıllarda çok güzel yatırımlar yapılıyor 4.etaf çok harika Bir ilçeyi kalkındıracak en güzel yatırım turistik tesislerin yapılması çünkü binlerce insan burada yiyecek içecek maddi katkı sağlayacak bu ilçeye ve insanlarınız iş bulacak esnaflarınız para kazanacak bütün haymana halkının bu yatırımlara katkı sağlaması lazım köstek olmaması lazım ben buraya yatırım yapan bütün iş adamlarına ve bu imkanı sağlayan belediye başkanına teşekkür ederim. inanın haymana çok büyüyecek ve köy gürüntüsünden kurtulacak herkese saygılar.

TEOMAN AKYAR İLE GELİŞEN MODERNLEŞEN HAYMANA 09:24:22
26/12/2009
SÜLEYMAN KANLI

haymanalı eleştirmen arkadaşlara katılmıyorum .... Teoman akyar bey haymananın gelişimine çook büyük katkı sağlamıştır... ben adanadan gelip haymanadan devre mülk aldım ...haymanayı tanıdım, gezdim, gördüm . kimin sayesinde teoman akyar beyin Çağ termali sayesinde ..haa elbette para kazanacaktır, ama bir okadar da haymana kazanacaktır .....lütfen yatırımcınıza sahip çıkın arkadaşlar ...artık hemşeri sayılırız haymanada bir karışta olsa topragımız var ..ve ben haymanayı ve insanlarını çok sıcakkanlı buldum... sayılarımla

cahil degiliz 09:04:41
01/11/2009
erhan

Sevgili ozkan  abim haymanamiz icin iyi niyetle yazdiginiz yazilarin  için tesekkurler Yazmis oldugun  konularda kismi olarak size hak veriyorum.Evet haymanamizda yavas yavas hareketlilik basladi biraz gec te olsa.  Yazinizda cag termal ve doktorun yeri ile ilgili ,haymanalilarin sitemlerini ve sikayetlerini cahilce bulmaniz biraz bana agir  geldi Doktor için bir sey diyemicem duydugum kadari ile kendi oz sermayesi ile geldi haymanaya ama cag termal oyle deyil maalesef Sifir sermaye ile geldigi haymana da adaci sayesinde kisa zamanda trilyonluk bir servete ulasti.servetinde gozumuz yok ama sapla samani karistirmayalim.Birde cahil damgasi yemeyelim Doktorun yeri ile cag termal farkli seyler bir tanesi turistik yatirim,digeri ise devremulk Teoman bey yarin devremulkleri sattiktan sonra cantasini alip gittiginde geride bir seyi kalmaz, o devremulkklerde belediyenin basina bela olur yanlisim varsa  cag termal duzeltsin ozur de  dilerim .... ama doktorun yeri oyle degil. Teoamn Bey de kalici yatirimlar yaptiginda ilk once gider elini ben operim. boyle bilineeee


 


 

HAKLI OLDUĞUN NOKTALAR VAR !!!! PEKİ RANTLAR... 06:20:28
31/10/2009
Sebahattin Demirhan

Sayin Ozkan bey yatirim yapanlari anlatmakta ve Ovguyle bahsetmekte haklisiniz fakat birde buradaki ozellikle Teoman beyin kazandigi rantlari hesaplarsaniz hic de ole olmadigini goreceksiniz.Yapmis oldugu ve yapacagi yatirimlarin parasini coktan cebe indirdi.1 devre mulk 11 ayda 15 gunluk olarak 22 kisiye satilabiliyorsa fiyatlarida ortalama 10.000-14.000 TL olursaki sadece 1 tanesi ortalama aylik iki kisiye satilirsa 12.000x2 kisi=24.000TL 24.000x22 kisi= senede iki kisiye 264.000 TL olur.Yanilmiyorsam 80-90 civarinda devremulk var 1 yil içinde 170 kisiye satilir 170 kisi x 264.000TL= 44.880.000TL (kirkdort trilyon sekizyuz seksen bin yani kirkbes milyon)toplamda alinan para.Teoman bey bu parayi Haymananin uzerinden kazandi sadece bir tek yaptigi yerden devre mulkten.Haymana veya belediye ne kazandi??.Peki 1 oda salon veya 2 oda salonun maliyeti ne kadar???? Nasil rakamlar Haymanayi bu para nasil yapardi sizce.Lütfen bu konuyuda bir arastirin.Saygilarimla

En Son Eklenen Resimler